Please note: Event details are subject to change. Event dates are displayed for Australia time zones.

Loading Events

Past Events

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

September 2019

UFC Fight Night 158: Cerrone vs Gaethje

September 15
Rogers Arena, 800 Griffiths Way
Vancouver, British Columbia V6B 6G1 Australia

MMA EVENT Main Card (UFC Fight Pass/ESPN 1) - 10am AEST Donald Cerrone vs. Justin Gaethje Glover Teixeira vs. Nikita Krylov Todd Duffee vs. Jeff Hughes Michel Pereira vs. Sergey Khandozhko Antonio Carlos Junior vs. Uriah Hall Misha Cirkunov vs. Jim Crute Preliminary Card (UFC Fight Pass/ESPN 1*) - 7am AEST Marcin Tybura vs. Augusto Sakai Cole Smith vs. Miles Johns Andrew Sanchez vs. Marvin Vettori Brad Katona vs. Hunter Azure Chas Skelly vs. Jordan Griffin Louis Smolka vs. Ryan…

Find out more »

October 2019

Eternal MMA 48 (Fight Card and Ticket Information)

October 4
Melbourne Pavilion, 135-157 State Route 83
Kensington, Victoria 3031 Australia

Main Card: Isi Fitikefu (c) vs. Kitt Campbell - Eternal middleweight title Jack Della (c) vs. Kevin Jousset - Eternal welterweight title Casey O'Neill vs. Miki Motono - Eternal women's strawweight title* Mitch Martin (c) vs. Ben Watson - Eternal bantamweight title Abel Brites vs. BJ Bland Rodolfo Marques vs. Ben Royle Undercard: Jacob Malkoun vs. Sebastian Temesi Danial Williams vs. Chris Wase *Casey O'Neill missed weight and title was vacated. Fight is still on however only Motono can claim…

Find out more »

UFC 243: Whittaker vs Adesanya

October 6
Marvel Stadium, 740 Bourke St
Docklands, Victoria 3008 Australia

MMA EVENT Main Card (Mainevent PPV) - 1pm AEDT Robert Whittaker (c) vs. Israel Adesanya (ic) - UFC middleweight title Al Iaquinta vs. Dan Hooker Tai Tuivasa vs. Sergey Spivak Luke Jumeau vs. Dhiego Lima Justin Tafa vs. Yorgan De Castro Preliminary Card (ESPN 1 or 2/UFC Fight Pass) - 11am AEDT Jake Matthews vs. Rostem Akman Callan Potter vs. Maki Pitolo Megan Anderson vs. Zarah Fairn dos Santos Jamie Mullarkey vs. Brad Riddell Early Prelims (UFC Fight Pass) –…

Find out more »

Rizin 19 Fight Card & Ticket Information

October 12
Edion Arena Osaka, Japan

Fight Card: Jiri Prochazka vs. Fabio Maldonado Kai Asakura vs. Ulka Sasaki Seo Hee Ham vs. Miyuu Yamamoto Rena Kubota vs. Shawna Ram Johnny Case vs. Roberto de Souza - Lightweight Grand Prix Patricky Freire vs. Tatsuya Kawajiri - Lightweight Grand Prix Hiroto Uesako vs. Luiz Gustavo - Lightweight Grand Prix Tofiq Musaev vs. Damien Brown (Australia) - Lightweight Grand Prix Marcos de Souza vs. Keita Nakamura Kickboxing: Taiju Shiratori vs. Taiga Kickboxing: Shintaro Matsukura vs. Takumi Konishi Shoma Sibisai…

Find out more »

UFC on ESPN 6: Weidman vs Reyes

October 19
TD Garden, 100 Legends Way
Boston, MA 02114 United States

Main Card: Dominick Reyes vs. Chris Weidman Yair Rodriguez vs. Jeremy Stephens Greg Hardy vs. Ben Sosoli (Australia/New Zealand) Joe Lauzon vs. Jonathan Pearce Maycee Barber vs. Gillian Robertson Deron Winn vs. Darren Stewart Preliminary Card: Charles Rosa vs. Manny Bermudez Molly McCann vs. Diana Belbita Kyle Bochniak vs. Sean Woodson Randy Costa vs. Boston Salmon Court McGee vs. Sean Brady Brendan Allen vs. Kevin Holland Daniel Spitz vs. Tanner Boser Last Updated: 15 October 2019  

Find out more »

XFC Demolition 1 (Fight Card and Ticket Information)

October 19 @ 7:00 pm - 11:30 pm UTC+10
Club Italia Sporting Club, 128-152 Furlong Rd
St Albans, Victoria 3021 Australia
XFC

MMA EVENT Fight Card (Pro): Cameron Dempster vs. David Taumoepeau William Daddow vs. Marc Grayson Joey Karami vs. Jasper Dunphy Fight Card (Amateur): Pece Naumovski vs. Raam Didumo Michael Platz vs. Cathal Whelan Val Sharipov vs. David Nguyen Cam Wilczynski vs. Louie Tran Flynn McLennan vs. Chris Radville Anthony Briggs vs. Jackson Dempster Dylan Melich vs. Jacob Prosser Auston Elefetheriou vs. Korey Sutcliffe Mitchell Carter vs Josh Grove Troy Fumo vs. Ridz Wan Tickets available via XFC Australia *Last Updated:…

Find out more »

ONE: Dawn of Valor

October 25
Istora Senayan, Jl. Pintu Satu Senayan
Senayan, Central Jakarta 10270 Indonesia

Fight Card: Zebaztian Kadestam (c) vs. Kiamrian Abbasov - One welterweight title Regian Eersel (c) vs. Nieky Holzkien - One Super Series lightweight kickboxing title John Lineker vs. Muin Gafurov Tsogookhuu Amarsanaa vs. Anthony Caruso (Australia) Mark Abelardo (New Zealand) vs. Ayideng Jumayi Johnny Nunez vs. Kazuki Tokudome Eko Roni Saputra vs. Kaji Ebin Priscilla Gaol vs. Bozhena Antoniyar Rudy Augustian vs. Abro Fernandes Egi Rozten vs. Eipitua Siregar Adi Paryanto vs. Angelo Bimoadji Adrian Mattheis vs. Stefer Rahardian *Last…

Find out more »

November 2019

Eternal MMA 49 (Fight Card and Ticket Information)

November 1
Southport Sharks AFL Club, Cnr Musgrave & Olsen Ave
Southport, QLD 4215 Australia

MMA EVENT Fight Card (Pro): David Martinez (c) vs. Josh Togo - Eternal lightweight title Michael Tobin vs. Diego Pereira Chelsea Hackett vs. Nicole Szepesvary Dimps Gillies vs. Sam Flint Mitch Heron vs. Brett Jacobsen Fight Card (Amateur): Josh Kuhne vs. Brad Massimo Tasar Malone vs. Luke Smoother Mohammed Mustafa vs. Reon Mahima Guy Slacksmith vs. William Rosen Navneel Goundar vs. Korey Sutcliffe Boston Caines vs. Justin Bikoff Dean Abbott vs. Nick Field Tickets available via Event Brite *Last Updated:…

Find out more »

Diamondback Fighting Championship 9 (Fight Card and Ticket Information)

November 3
William Magarey Room, Adelaide Oval, War Memorial Drive
North Adelaide, South Australia 5006 Australia

MMA EVENT Fight Card (Pro): Shane Mitchell vs. Hoshi Friedrich Brando Pericic vs. Ricky Beichon Brad Walley vs. Ryan Robertson Amira Hafizovic vs. Sarah Archer Fight Card (Amateur): Anthony Pugliese vs. Cody Haddon Jakob Barohn vs. Evan Glikos Caleb Sims vs. Jack Hayes Travis May vs. Tim Rogers Tickets via www.diamondbackfc.com * Last Updated: 18 September 2019

Find out more »

Bellator 233

November 9
WinStar World Casino, 777 Casino Ave
Thackerville, OK United States

Main Card: John Salter vs. Costello van Steenis Muhammed Lawal vs. Andrew Kapel Leslie Smith vs. Arlene Blencowe (Australia) Tyrell Fortune vs. Timothy Johnson Preliminary Card: Julius Anglickas vs. Jordan Young Janay Harding (Australia) vs. Amanda Bell Lucas Brennan vs. Jacob Landin Romero Cotton vs. Jason Perrotta Aaron McKenzie vs. Sean Clements Christian Edwards vs. Cesar Bennett Logan Storley vs. EJ Brooks Grant Neal vs. Jimmy Lugo Tyree Fortune vs. Chuck Campbell Kyle Crutchmer vs. Robert Gidron Date is Australian…

Find out more »

XFC 43 (Fight Card and Ticket Information)

November 9
Mansfield Tavern, 181 Wecker Rd
Mansfield, QLD 4122 Australia
XFC

MMA EVENT Fight Card (Pro): Stewart Nicoll (c) vs. Mitchell Birkett - XFC flyweight title Travis Hutchins vs. Tim Schultz Justin Van Heerden vs. Nathan Wilson Fight Card (Amateur): Andy Le vs. Connor Birch Michael Moss vs. Alex Hong Christian Merino vs. Trevor Sinclair Harrison Miller vs. Jacob Brouwer Jimo Rangi vs. Kevin Sheridan Marcus Horvath vs. Michael Mamoril Ryan Leavey vs. Alex Young Matt Vonhoff vs. Jesse Brooks Setope Meke vs. Jackson Murrie Kiera Lee Botfield vs. Jo Renton…

Find out more »

UFC Fight Night 163: Magomedsharipov vs Kattar

November 10
CSKA Arena Moscow, Russian Federation

Main Card (UFC Fight Pass/ESPN 1) - 6am AEDT Zabit Magomedsharipov vs. Calvin Kattar Alexander Volkov vs. Greg Hardy Zelim Imadaev vs. Danny Roberts Khadis Ibragimov vs. Ed Herman Ramazan Emeev vs. Anthony Rocco Martin Shamil Gamzatov vs. Klidson Farias de Abreu Preliminary Card (UFC Fight Pass/ESPN 1*) - 3am AEDT Magomed Ankalaev vs. Dalcha Lungiambula Rustam Khabilov vs. Sergey Khandozhko Roman Kopylov vs. Karl Roberson Abubakar Nurmagomedov vs. David Zawada Alexander Yakovlev vs. Roosevelt Roberts Jessica Rose-Clark (Australia) vs.…

Find out more »

Urban Fight Night 21 (Fight Card and Ticket Information)

November 29
Hurtsville Entertainment Centre, Hurtsville Entertainment Centre, Hurtsville, NSW

MMA EVENT MMA (Pro): Cruz Briggs vs. Alan Philpott Dion Mooney vs. Randall Rayment Matt Sayers vs. Mirko Nuotatore Dean Maxwell vs. Hany Sbat - Urban Fight Night middleweight title MMA (Amateur): Hillal Chams vs. Matt Iann Joey Belfiore vs. Sekope Meke Sam Aleksic vs. Tom Pratt Kenji Melville vs. Cody Trae Jameson Ibrahim Nemra vs. Wiremu Piwari James Campbell vs. Siavash Moazedian Gokce Oncu vs. Isnad Zaman Lucas Angelakos vs. Hussein Hassan Amir Naeme vs. Codey Bullock Harrison Smith…

Find out more »

Gladiators Cage Fighting 8 (Fight Card & Ticket Information)

November 30
St Marys Band Club, St Marys Band Club, St Marys, NSW, Australia

MMA EVENT Fight Card (Pro): Alex Simon vs. Jack Tuave Daniel Peacock vs. Ofa Misa Fight Card (Amateur): Chanique Greyling vs. Samara Fulcher Tavita Vaoga vs. Ken Viliamu Jaxon Navosa vs. Mitchell Fear Brandon Vo vs. Sayed Jaafari Brad May vs. Caelum Corbett Nick Pearce vs. Ashley Rosinhaskew Renata Pickering vs. Livingston Lemana Faimalie Josh Kuhne vs. TBC Boston Smith vs. Stylianos Karasavvidis Joe Crichton vs. TBC Bonnie Gillespie vs. Inna Leniu Jake Farragher vs. Vunivesi Minoneti Tickets available via…

Find out more »

December 2019

Australian Fighting Championship 23 (Fight Card and Ticket Information)

December 1
Melbourne Pavilion, 135-157 State Route 83
Kensington, Victoria 3031 Australia
AFC Logo

MMA EVENT Fight Card (Pro): Theo Christakos (c) vs. Andrew Mills - AFC welterweight title David Martinez vs. Blake Donnelly - AFC lightweight title Priscus Fogagnolo vs Joseph Henle Rob Wilkinson vs. Dylan Andrews Dimps Gillies vs. Dane Beeby Luke Howard vs. Lyle Karam Darcy Balhas vs. Sebastian Szalay Bekhzod Usmanov vs. Peng Jian Qiang Jack Lyons vs. Lex Sele Tickets via AFCMMA.com.au *Last Updated: 19 November 2019

Find out more »
+ Export Events