Please note: Event details are subject to change. Event dates are displayed for Australia time zones.

Loading Events

Past Events › Internationals

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

April 2019

Rizin 15

April 21
Yokohama Arena, 3-10 Shin-Yokohama, Kohoku-ku
Yokohama, Kanagawa Japan

MMA EVENT Fight Card (Pro): Muhammed Lawal vs. Jiri Prochazka - Rizin light-heavyweight title Tenshin Nasukawa vs. Fritz Aldin Biagtan - Kickboxing Kyoji Horiguchi vs. Ben Nguyen (Australia/USA) Satoru Kitaoka vs. Roberto Souza Karl Albrektsson vs. Chrisiano Frohlich Rena Kubota vs. Samantha Jean-Francois Mikuru Asakura vs. Luiz Gustavo Kana Watanabe vs. Justyna Haba Damien Brown (Australia) vs. Koji Takeda Manel Kape vs. Seiichiro Ito Shinju Auclair vs. Saray Orozco Taiga Kawabe vs. T. Ferreira *Last Updated: 20 April 2019  

Find out more »

May 2019

ONE Championship: Warriors of Light

May 10
Impact Arena, 10 Popular Road
Bangkok, 11120 Thailand

MIXED EVENT Main Card: Nong-O Gaiyanghadao (c) vs. Hiroaki Suzuki - Bantamweight Muay Thai Title Petchdam Petchyindee Academy vs. Elias Mahmoudi - Flyweight Kickboxing Title Shoko Sato vs. Mark Abelardo (New Zealand) - MMA Rodtang Jitmuangnon vs. Sok Thy - Super Series (Muay Thai) Pongsiri Mitsatit vs. Robin Catalan - MMA Zhang Chenglong vs. Panicos Yusuf - Super Series (Kickboxing) Kazuki Tokudome vs. Adrian Pang (Australia/Papua New Guinea) - MMA Preliminary Card: Singtongnoi Por Telakun vs. Savvas Michael - Super…

Find out more »

UFC 237 – Namajunas vs Andrade

May 12
Jeunesse Arena, Av. Embaixador Abelardo Bueno, 3401
Barra da Tijuca, Rio de Janeiro 22775-040 Brazil

MMA EVENT Main Card: Rose Namajunas (c) vs. Jessica Andrade - Women's Strawweight Title Anderson Silva vs. Jared Cannonier Jose Aldo vs. Alex Volkanovski (Australia) Thiago Alves vs. Laureano Staropolo Francisco Trinaldo vs. Carlos Diego Ferreira Preliminary Card: Antonio Rogerio Nogueira vs. Ryan Spann Thiago Moises vs. Kurt Holobaugh Bethe Correia vs. Irene Aldanda B.J. Penn vs. Clay Guida Early Prelims: Luana Carolina vs. Priscila Cachoeira Warlley Alves vs. Sergio Moraes Raoni Barcelos vs. Carlos Huachin Melissa Gatto vs. Talita…

Find out more »

UFC Fight Night 152: dos Anjos vs Lee

May 19
Blue Cross Arena, 1 War Memorial Square
Rochester, New York, 14614-2109 United States

MMA EVENT Main Card: Rafael dos Anjos vs. Kevin Lee Antonio Carlos Junior vs. Ian Heinisch Megan Anderson (Australia) vs. Felicia Spencer Vicente Luque vs. Derrick Krantz Charles Oliveira vs. Nik Lentz Davi Ramos vs. Austin Hubbard Preliminary Card: Aspen Ladd vs. Sijara Eubanks Desmond Green vs. Charles Jourdain Danny Robers vs. Michel Pereira Mike Trizano vs. Grant Dawson Patrick Cummins vs. Ed Herman Zak Cummings vs. Trevin Giles Julio Arce vs. Julian Erosa *Last Updated: 16 May 2019

Find out more »

June 2019

UFC 238: Cejudo vs Moraes

June 9
United Center, 1901 West Madison Street
Chicago, IL United States

MMA EVENT Main Card: Henry Cejudo vs. Marlon Moraes Valentina Shevchenko vs. Jessica Eye Tony Ferguson vs. Donald Cerrone Jimmie Rivera vs. Petr Yan Tai Tuivasa (Australia) vs. Blagoy Ivanov Preliminary Card: Bevon Lewis vs. Darren Stewart Tatiana Suarez vs. Nina Ansaroff Pedro Munhoz vs. Aljamain Sterling Karolina Kowalkiewicz vs. Alexa Grasso Ricardo Lamos vs. Calvin Kattar Xiaonan Yan vs. Angela Hill Katlyn Chookagian vs. Joanne Calderwood Eddie Wineland vs. Grigory Popov *Last Updated: 16 May 2019

Find out more »

July 2019

Bellator 224

July 13
WinStar World Casino, 777 Casino Ave
Thackerville, OK United States

MMA EVENT Main Card: Julia Budd (c) vs. Olga Rubin - Bellator women's featherweight title Rafael Carvalho vs. Chidi Njokuani Kristina Williams vs. Juliana Velasquez Ed Ruth vs. Kiichi Kunimoto Preliminary Card: Leslie Smith vs. Sinead Kavanagh AJ Algazarm vs. Jacob Landin Kiefer Crosbie vs. Jonathan Gary Bruna Ellen vs. Elina Kallionidou Nainoa Dung vs. Bradley Robison Christian Edwards vs. Justin Vargas Gabriel Varga vs. Jamese Taylor III Arlene Blencowe (Australia) vs. Amanda Bell Will Fleury vs. Antonio Jones Lucas…

Find out more »

August 2019

ONE Championship: Dawn of Heroes

August 2
Mall of Asia Arena, 1300 Pasay City
Pasay, Metro Manila Philippines

Fight Card: Martin Nguyen (c/Australia) vs. Koyomi Matsushima - One featherweight title Jonathan Haggerty vs. Rodtang Jitmuangnon - Super Series Muay Thai title Eduard Folayang vs. Eddie Alvarez Demetrious Johnson vs. Tatsumitsu Wada Danny Kingad vs. Reece McLaren (Australia) Rodlek Jaotalatong vs. Chris Shaw - Super Series Muay Thai Geje Eustaquio vs. Yuya Wakamatsu Mauro Cerilli vs. Arjan Bhullar Honorio Banario vs. Dae Sung Park Leandro Issa vs. Daichi Takenaka James Nakashima vs. Yushin Okami Edward Kelly vs. Xie Bin…

Find out more »

Dana White’s Contender Series 2019: Week 10

August 27
UFC Apex Las Vegas, NV United States

MMA EVENT Fight Card: Dusko Todorovic vs. Teddy Ash Kailan Hill vs. Impa Kasanganay Sang Hoon Yoo vs. Peter Barrett Benjamin Sosoli (Australia) vs. Dustin Joynson Dylan Lockard vs. TJ Brown Event is on Wednesday, 28 August Australian time. *Last Updated: 13 August 2019

Find out more »

UFC Fight Night 157: Jessica Andrade vs Weili Zhang

August 31
Shenzhen Universiade Sports Centre, Longgang
Shenzhen, Gungdong China

MMA EVENT Main Card: Jessica Andrade vs. Weili Zhang Li Jingliang vs. Elizeu Zaleski dos Santos Kai Kara-France (New Zealand) vs. Mark De La Rosa Movsar Evloev vs. Mike Grundy Yanan Wu vs. Mizuki Inoue Preliminary Card: Kenan Song vs. Derrick Krantz Park Jun-Yong vs. Anthony Hernandez Su Mudaerji vs. Andre Soukhamthath Jung Da Un vs. Jamahal Hill Damir Ismagulov vs. Thiago Moises Karol Rosa vs. Lara Procopio *Last Updated: 26 August 2019

Find out more »

September 2019

UFC Fight Night 158: Cerrone vs Gaethje

September 15
Rogers Arena, 800 Griffiths Way
Vancouver, British Columbia V6B 6G1 Australia

MMA EVENT Main Card (UFC Fight Pass/ESPN 1) - 10am AEST Donald Cerrone vs. Justin Gaethje Glover Teixeira vs. Nikita Krylov Todd Duffee vs. Jeff Hughes Michel Pereira vs. Sergey Khandozhko Antonio Carlos Junior vs. Uriah Hall Misha Cirkunov vs. Jim Crute Preliminary Card (UFC Fight Pass/ESPN 1*) - 7am AEST Marcin Tybura vs. Augusto Sakai Cole Smith vs. Miles Johns Andrew Sanchez vs. Marvin Vettori Brad Katona vs. Hunter Azure Chas Skelly vs. Jordan Griffin Louis Smolka vs. Ryan…

Find out more »

October 2019

Rizin 19 Fight Card & Ticket Information

October 12
Edion Arena Osaka, Japan

Fight Card: Jiri Prochazka vs. Fabio Maldonado Kai Asakura vs. Ulka Sasaki Seo Hee Ham vs. Miyuu Yamamoto Rena Kubota vs. Shawna Ram Johnny Case vs. Roberto de Souza - Lightweight Grand Prix Patricky Freire vs. Tatsuya Kawajiri - Lightweight Grand Prix Hiroto Uesako vs. Luiz Gustavo - Lightweight Grand Prix Tofiq Musaev vs. Damien Brown (Australia) - Lightweight Grand Prix Marcos de Souza vs. Keita Nakamura Kickboxing: Taiju Shiratori vs. Taiga Kickboxing: Shintaro Matsukura vs. Takumi Konishi Shoma Sibisai…

Find out more »

UFC on ESPN 6: Weidman vs Reyes

October 19
TD Garden, 100 Legends Way
Boston, MA 02114 United States

Main Card: Dominick Reyes vs. Chris Weidman Yair Rodriguez vs. Jeremy Stephens Greg Hardy vs. Ben Sosoli (Australia/New Zealand) Joe Lauzon vs. Jonathan Pearce Maycee Barber vs. Gillian Robertson Deron Winn vs. Darren Stewart Preliminary Card: Charles Rosa vs. Manny Bermudez Molly McCann vs. Diana Belbita Kyle Bochniak vs. Sean Woodson Randy Costa vs. Boston Salmon Court McGee vs. Sean Brady Brendan Allen vs. Kevin Holland Daniel Spitz vs. Tanner Boser Last Updated: 15 October 2019  

Find out more »

ONE: Dawn of Valor

October 25
Istora Senayan, Jl. Pintu Satu Senayan
Senayan, Central Jakarta 10270 Indonesia

Fight Card: Zebaztian Kadestam (c) vs. Kiamrian Abbasov - One welterweight title Regian Eersel (c) vs. Nieky Holzkien - One Super Series lightweight kickboxing title John Lineker vs. Muin Gafurov Tsogookhuu Amarsanaa vs. Anthony Caruso (Australia) Mark Abelardo (New Zealand) vs. Ayideng Jumayi Johnny Nunez vs. Kazuki Tokudome Eko Roni Saputra vs. Kaji Ebin Priscilla Gaol vs. Bozhena Antoniyar Rudy Augustian vs. Abro Fernandes Egi Rozten vs. Eipitua Siregar Adi Paryanto vs. Angelo Bimoadji Adrian Mattheis vs. Stefer Rahardian *Last…

Find out more »

November 2019

Bellator 233

November 9
WinStar World Casino, 777 Casino Ave
Thackerville, OK United States

Main Card: John Salter vs. Costello van Steenis Muhammed Lawal vs. Andrew Kapel Leslie Smith vs. Arlene Blencowe (Australia) Tyrell Fortune vs. Timothy Johnson Preliminary Card: Julius Anglickas vs. Jordan Young Janay Harding (Australia) vs. Amanda Bell Lucas Brennan vs. Jacob Landin Romero Cotton vs. Jason Perrotta Aaron McKenzie vs. Sean Clements Christian Edwards vs. Cesar Bennett Logan Storley vs. EJ Brooks Grant Neal vs. Jimmy Lugo Tyree Fortune vs. Chuck Campbell Kyle Crutchmer vs. Robert Gidron Date is Australian…

Find out more »

UFC Fight Night 163: Magomedsharipov vs Kattar

November 10
CSKA Arena Moscow, Russian Federation

Main Card (UFC Fight Pass/ESPN 1) - 6am AEDT Zabit Magomedsharipov vs. Calvin Kattar Alexander Volkov vs. Greg Hardy Zelim Imadaev vs. Danny Roberts Khadis Ibragimov vs. Ed Herman Ramazan Emeev vs. Anthony Rocco Martin Shamil Gamzatov vs. Klidson Farias de Abreu Preliminary Card (UFC Fight Pass/ESPN 1*) - 3am AEDT Magomed Ankalaev vs. Dalcha Lungiambula Rustam Khabilov vs. Sergey Khandozhko Roman Kopylov vs. Karl Roberson Abubakar Nurmagomedov vs. David Zawada Alexander Yakovlev vs. Roosevelt Roberts Jessica Rose-Clark (Australia) vs.…

Find out more »
+ Export Events