Please note: Event details are subject to change. Event dates are displayed for Australia time zones.

Loading Events

Past Events

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

February 2019

Knees of Fury 74

February 9
Dom Polski Centre, 232 Angas St
Adelaide, South Australia 5000 Australia

MUAY THAI EVENT Fight Card: Kym Johnson vs Jordan Fielding Carly Gangell vs Jacinta Pakalidis Brando Pericic vs Jarrod Thompson (NZL) Matthew Stevens vs Dion Hodgetts (NZL) Rachael Kavanagh vs Tracey Alessina Nick Keros vs Isaac Tomlinson *Last Updated: 7 January 2019

Find out more »

Aggression Muay Thai 8

February 9
Fitzys Loganholme, Bryants Rd & Pacific Hwy
Loganholme, Queensland 4129 Australia

MUAY THAI EVENT Fight Card: Alma Juniku vs Yolanda Schmidt - WMC Australia Junior Featherweight Title James Honey vs Nick Browning Manu Urlich vs David Reynolds Erin Harberger (c) vs Chloe Hollier - MTA Queensland Flyweight Title Sham Rocker vs Joe Richards Bronte Astil-Torcha vs Amanda Wells Ash Sparkes vs Blake Wilson *Last Updated: 27 January 2019

Find out more »

UFC 234: Whittaker vs Gastelum (Fight Card and Ticket Information)

February 10
Rod Laver Arena, Olympic Blvd
Melbourne, VIC 3001 Australia
+ Google Map

MMA EVENT Main Card: Anderson Silva vs. Israel Adesanya Lando Vannata vs. Marcos Rosa Rani Yahya vs. Ricky Simon Montana De La Rosa vs. Nadia Kassem Jim Crute vs. Sam Alvey Preliminary Card: Devonte Smith vs. Dong Hyun Ma Shane Young vs. Austin Arnett Kai Kara France vs. Raulian Paiva Teruto Ishihara vs. Kyung Ho Kang Early Preliminary Card: Callan Potter vs. Jalin Turner Wuliji Buren vs. Jonathan Martinez Ticket Details Here (Sold Out) * Last Updated: 10 February 2019…

Find out more »

One Championship: Call To Greatness

February 22
Singapore Indoor Stadium, 2 Stadium Walk
Singapore, 397691 Singapore

MIXED EVENT Fight Card: Stamp Fairtex vs. Janet Todd - One Championship Atomweight Muay Thai Title Amir Khan vs. Ariel Sexton - Lightweight tournament Ev Ting (Malaysia/New Zealand) vs. Saygid Guseyn Arslanaliev - Lightweight tournament Nieky Holzkien vs. Mustapha Haida (Super Series Kickboxing) Dejdamrong Sor Amnuaysirichoke vs. Jeremy Miado (MMA) Musahide Kudo vs. Petchdam Petchyindee Academy (Super Series Kickboxing) Kong Sambo vs. Zhang Chenglong (Super Series Kickboxing) Regian Eersel vs. Anthony Njokuani (Super Series Kickboxing) Ayaka Miura vs. Laua Balin…

Find out more »

Coastal Warfare 17

February 23
The Shed, 73 Frizzo Rd
Palmview, VIC 4553 Australia

MUAY THAI EVENT Fight Card: Palungchok (THA) vs Billy Coulter *Last Updated: 22 January 2019

Find out more »

Coastal Combat 5 (Fight Card and Ticket Information)

February 23
Coolum Civic Centre, 2-4 Park St
Coolum City, QLD 4573 Australia
+ Google Map

MMA EVENT Fight Card (Pro): David Martinez vs. Iain Blade Tyrell Hogan vs. Justin Van Heerden Nathan Wilson vs. Brandt Cogill Fight Card (Amateur): Bradford Cowie vs. Callan Krause Kristie-Ann Ryder vs. Bec Weall Brandon Walsh vs. Scott Nicholson Casey O'Neil vs. Hannah Thomas Julian Prowse vs. Deegon McGurren Jake O'Sullivan vs. Luke Davis Jake Trindall vs. Cameron Mitchell Jayden Walsh vs. Ben Henigan Liam Brewster vs. Andrew Welsh Angus Jones vs. Cooper Smith Amanda Nowland vs. Kiera-Lee Botfield TICKETS…

Find out more »

Diamondback Fighting Championship 8 (Fight Card and Ticket Information)

February 24
William Magarey Room, Adelaide Oval, War Memorial Drive
North Adelaide, South Australia 5006 Australia
+ Google Map

MMA EVENT Fight Card (Pro): Josh Togo vs. Daniel Currie Tristan Murphy vs. Antonio Caruso Shane Mitchell vs. Paul Franchi Sy Leafa vs. Alan Hartley Michael McDaniel vs. Justin Danielson Wayne Cummins vs. Brad Walley Fight Card (Amateur): Steve Brown vs. Ryan Cooper Brett Ferguson vs. Nate Klitscher Sam Warren vs. Than Rattanakosit Gary Smith vs. Faruk Medjedovic Cameron Sinclair vs. Scott Gould TICKETS VIA WWW.DIAMONDBACKFC.COM * Last Updated: 16 February 2019

Find out more »

March 2019

Superfight 10 (Fight Card and Ticket Information)

March 1
Club Punchbowl, 921 Punchbowl Rd
Punchbowl, New South Wales 2196 Australia
+ Google Map

MMA EVENT Fight Card (Pro): Corey Nelson vs. Andrew Mills - Superfight welterweight title Joshua Culibao vs. Josh Payne - Superfight featherweight title David Francis vs. Joel Kendrick Fight Card (Amateur): Nelson Mayan vs. Drew Alexander Michael Stanoff vs. Daniel Mitchell Aaron Grig vs. Vujosa Ivanovic Jordan Gamble vs. Joey Belfiore Ronnie Nicholas vs. Keanu Quirk Kris Ustijanovski vs. Nathan Reid Eddie Fernandez vs. Kirk Stanford Matt Harget vs. Aljosa Popadic TICKETS VIA TIKETEBO * Last Updated: 4 February 2019

Find out more »

Roots Muaythai 10

March 2
The Timber Yard, 351 Plummer St
Port Melbourne, VIC 3207 Australia

MUAY THAI EVENT Fight Card: Mallee Hill vs TBA Blade Gilbertson vs Justin Takač Kiayl Bruce vs Andre Nguyen Tom McCutchan vs Jaiden Olive Ryan Shepherd vs Kyle Leng Dan Riding vs David Brg Amy Cee Han vs Georgia Verry Sarmad Jahanara Vs Stephen Wallace Justin Berberick vs Fei Yen Tim Davies vs Manu Fab Sze Sze vs Hadiqa Abdul Quang Pham vs Dylan Walker Carter Lawrance vs Jason Scott Dean Vujic vs Don Fretton *Last Updated: 13 February 2019

Find out more »

Rebellion Muaythai 21

March 2
The Timber Yard, 351 Plummer St
Port Melbourne, VIC 3207 Australia

MUAY THAI EVENT Fight Card: Tyler Hardcastle vs Saemapetch Fairtex (THA) Alexi Petroulias vs Ramesh Habib Gen Hongthonglek (THA) vs Alexi Serepisos (NZL) Quan Trinh vs Indigo Boyd Kahow Lee vs Van Huu Phan - WBC Muay Thai Victorian Lightweight Title Corey Barrett vs Jimmie Sitmomchai (THA) Joanne Laa vs Kiri Bradley Spring Sia vs Soraya Hamami Riccardo Guglietti vs Reefan Strutt *Last Updated: 13th February 2019

Find out more »

Eternal MMA 41 (Fight Card and Ticket Information)

March 2
HBF Stadium, 100 Stephenson Ave
Mount Claremont, WA 6010 Australia
+ Google Map

MMA EVENT Fight Card (Pro): Mitch Martin (c) vs. Kairin Moses - Eternal bantamweight title Daniel Jones vs. Rodolfo Marques Mark Familari vs. Stephen Erceg Dishon Ravindran vs. Blake Sheppeard Fight Card (Amateur): Marcus Carney vs. Tala Peau Harv Mohar vs. Frank Jankowski Cody Haddon vs. Nav Hassanzada Quilland Salkid vs. Ryan Witherington Liam Hoskins vs. Gabe Wong Pablo Torrealba vs. Ernest Minas Abdallah Eltigani vs. Shannon Staples Stefan Pietropaolo vs. Darcey Edmeades Cody Fitzgerald vs. Zach Platt Ryan Brennan…

Find out more »

XFC 39 (Fight Card and Ticket Information)

March 2
Mansfield Tavern, 181 Wecker Rd
Mansfield, Queensland 4122 Australia
+ Google Map
XFC

MMA EVENT Fight Card (Pro): Sam Flint vs. Mirko Nuotatore Fight Card (Amateur): Michael Tepou vs. Loni Filimoehala - XFC amateur super-lightweight title Brandon Cox vs. Connor Birch - XFC amateur lightweight title Tai Hardy vs. Brendan Smith David Chand vs. Eric Cox Rafael Vilches vs. Mark Richardson Alex Young vs. Jarvis Wickham Cale Burge vs. Michael Mamaril Sebastian Szalay vs. William Rosen Emanuel Camilleri vs. Viktor Lyall Luke Zilic vs. Marcus Horvath Cody Moras vs. Adnan Khan Alex Romano…

Find out more »

CAPITAL 1 Muay Thai

March 9
Good Counsel GAA, 1 Davitt Road
Drimnagh, Ireland

MUAY THAI EVENT Fight Card: Toby Smith (AUS) vs Bilal Remassy (Lionfight Light Heavyweight Title) Roy Wills (AUS) vs Sean Clancy (WBC Muaythai International Super Lightweight Title) *Last Updated: 27 January 2019

Find out more »

Glory 64 Strasbourg

March 9
Rhénus Sport, 17 Boulevard de Dresde
Strasbourg, 67000 France

KICKBOXING EVENT Fight Card (Main): Anissa Meksen (c) vs. Tiffany Van Soest (Glory Super Bantamweight Title) Michael Duut vs. Donegi Abena Fight Card (Superfight Series): Mohamed Abdallah vs. Daniel Skvor Matej Penaz vs. Yassine Ahaggan Itay Gershon vs. William Goldie-Galloway Fight Card (Prelims): Guerric Billet vs. Michael Palandre Ertugrul Bayrak vs. Jakob Styben Vincent Foschiani vs. River Daz (Australia) Esma Hasshass vs. Jiwaen Lee *Last Updated: 18 January 2019

Find out more »

Eruption Muay Thai 17

March 22
Eagle Sports Complex, 3 Weedon St W
Mansfield, Queensland 4122 Australia

MUAY THAI EVENT Fight Card: Charlie Bubb vs. Eddie Farrell - Eruption Super Middleweight Title Jayden Eynaud vs. Simon Maait Alma Juniku vs. Brooke Farrell - Eruption Super Bantamweight Title Damon Goodwin vs. Jonathan Aiulu Matt Webb vs. Nick Browning Matt Bune vs. Taneira Terry Tia Nikpalj vs. Britney Dolheguy Albert Tuua vs. Joseph Coverdale Brandon Vrhovac vs. Adrian Alroy Nathalie Pavlides vs. Mariah Ngatikao Turner Yosuf Popal vs. Coby Porter *Last Updated: 19 March 2019

Find out more »
+ Export Events